Zeki ve başarılı olmak İçin okunacak dua

Sınavlar günümüzde öğrencilerin öğrencilik hayatını oluşturan en önemli olaylardan biridir. Sınavlarına çalışan gelecek nesillerimiz bu sınavlarda heyecan yapmamak ve başarılı olabilmek için internette aramalar yapmaktadır. En çok aranan terimlerden birisi olan Zeki ve Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua nedir ? sorusunun yanıtını hep beraber inceleyelim..

Zeki ve Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Bir işin hayırlı sonuca ulaşması için dua edilir. Fakat çabasız da başarı olmayacağını hepimiz biliyoruz. O yüzden insanoğlu gerekli çabayı gösterdikten sonra takdiri yaradan Allaha bırakmalıdır. Herhangi bir sınava giren kişi başarılı olmak için şu duaları okuyabilirler:

Okunuşu: “Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr.”

Anlamı: “Ey Rabbîm! İşimi kolaylaştır, zorlaştırma ve hayırla sonuçlandır.”

Aynı şekilde İsra suresi 80. ayeti kerimesi de sınava girmeden önce zikredilebilecek bir ayeti kerimedir.

Okunuşu: Ve kul rabbi edhılni mudhale sıdkın ve ahricni muhrece sıdkın vec’al li min ledunke sultanen nasira.

Anlamı : De ki: “Ey Rabbim!Gireceğim her işe doğruluk ve içtenlik üzere girmemi, bitireceğim her işten de doğruluk ve içtenlik göstererek çıkmamı sağla! Bana katından yardımcı bir güç ver!”

Yine sınavlara girmeden önce Mutlaka kazanayım dememeliyiz. Hakkımda hayırlı olacaksa, kazanmamı nasip et diye dua etmeliyiz. Şüphesiz neyin hayır neyin şer olduğunu bilen bir rabbimiz var!

Okunuşu: “Yâ men leccemel mütekebbirîne bi licâmi azametihî sellim sellim yâ hâfız

Anlamı: “Ey muhafaza eden Allah’ım! Kibirlenenleri, azametinin gemiyle dizginle, bize selamet ver, bizi selamete çıkar!”

Ekstra bilgi için TIKLAYINIZ: Allah edilen tüm duaları kabul eder mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir