Zayıflamak için yatarken okunacak dua nedir?

Değerli takipçilerimiz günümüzde en çok aranan dualardan birisi olan zayıflamak için yatarken okunacak dua var mıdır sorusunun yanıtını hep beraber inceleyelim.

Öncelikle hadisler ve ayetler içerisinde zayıflamak için okunacak bilhassa bu gaye için belirtilen bir dua bulamadık. Yalnız her özel durum için ayrı bir dua olmayacağından dolayı bu durum için genel bir dua etmek gerekir. Halk arasında zayıflamak için yatarken okunacak dua olduğu söylense de böyle bir duayı kaynaklarda bulamadığımızı belirtmemiz gerekir.

İnşirah suresi ile namazlardan sonra birer kez kilo vermeye niyet edildiğini belirterek de okunabilirler.

İNŞİRAH SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU : Bismillâhirrahmanirrahim. Elem neşrah leke sadrak(e). Ve vada’nâ ’anke vizrek. Elleziy enkada zahrek.   Ve refa’nâ leke zikrek. Feinne me’al’usri yüsrâ. İnne me’al’usri yüsrâ. Feizâ ferağte fensab. Ve ila Rabbike ferğab.

İNŞİRAH SURESİ TÜRKÇE ANLAMI :Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla . Rasûlüm! Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Üzerinden kaldırıp atmadık mı o çok ağır yükünü. Belini çatır çatır çatırdatan o ağır yükünü!  Senin ismini ve şânını yüceltmedik mi?  Her zorlukla beraber elbette bir kolaylık vardır.  Evet, her zorlukla beraber elbet bir kolaylık vardır.  O halde mühim bir işi bitirdiğinde hemen başka bir mühim işe sarıl.  Dua ve niyazla yalnızca Rabbine yönelip yalvar!  

Aynı şekilde İsra suresi 80. ayeti kerimesi de zayıflama için başarı isteyenler tarafından zikredilebilecek bir ayeti kerimedir.

Okunuşu: Ve kul rabbi edhılni mudhale sıdkın ve ahricni muhrece sıdkın vec’al li min ledunke sultanen nasira.

Anlamı : De ki: “Ey Rabbim!Gireceğim her işe doğruluk ve içtenlik üzere girmemi, bitireceğim her işten de doğruluk ve içtenlik göstererek çıkmamı sağla! Bana katından yardımcı bir güç ver!”

Ekstra bilgi için : Zeki ve başarılı olmak İçin okunacak dua

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir