Meni yada mezi (sperm) yutmak günah mıdır ?

Özel yaşam ve mahrem konular hakkında bir çok bilgiye internet üzerinden ulaşan günümüz insanoğlunun merak ettiği konulardan birisi de ” Meni yada mezi (sperm) yutmak günah mıdır ? ” sorusudur.

Necis kelimesi temiz olmayan şey anlamına gelmektedir. İnsan vücudundan çıkan mezi ve vedi bütün mezheplere göre necistir. (bk. el-Fıkhu’l-İslamî, 1/151-152) Meni ise, Hanefi mezhebine göre necis Şafi mezhebine göre ise necis değildir.

Meni ve mezi dinimizce necis olduğu için bunların yutulması haramdır. Kadın ile erkeğin cima ederken ki sınırları belirtilmiştir. (Bknz:Cima nedir?) Ağız yoluyla birbirinden faydalanmak hakkında açık bir hüküm bulunmamaktadır. Fakat organlar necaset mahalli olması sebebiyle bu tür ilişkilerden kaçınılması gerektiğini söylemek gerekir. Çünkü müslümanın haramlardan kaçındığı gibi haram şüphesi olan şeylerdende kaçınması gerekmektedir.

Sperm ( meni yada mezi ) yutmak günah mıdır ? haricinde ilave bilgi için Tıklayınız : Ağız yoluyla ilişki günah mıdır? Eş ile cimanın yasak olduğu durumlar nelerdir

4 thoughts on “Meni yada mezi (sperm) yutmak günah mıdır ?

 • 18 Eylül 2019 tarihinde, saat 23:01
  Permalink

  Adet olmuyorum nabma lazim

  Yanıtla
 • 18 Eylül 2019 tarihinde, saat 23:00
  Permalink

  Bne adat olamıyorum neden ınsallh olurum

  Yanıtla
  • 18 Eylül 2019 tarihinde, saat 23:02
   Permalink

   Lutfen yardmcı olurmusunuz hagi dua edrim

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir