Salat-ı tefriciye duasının okunuşu ve anlamı

Tarafımıza ulaşan bir soruda Salat-ı tefriciye duasının okunuşu ve anlamı sorulmuş. Öncelikle Salat-ı tefriciye duası halk arasında en çok bilinen dualardan biridir. Bir kişinin bir isteği arzusu olduğu durumlarda okunan duadır. Halk arasında 4444 kere okunacak dua olarak da bilinir. Oldukça makbul olan dualardan biridir. Allahın izniyle bir kişinin istediklerinin gerçekleşmesi, başına gelen sıkıntıların ortadan kalkması, hayatta gelen zorluklar, hastalık olduğunda okunduğu ve faydalı olduğu bilinmektedir. Hep beraber Salat-ı tefriciye duasının okunuşu ve anlamı nasıldır bakalım.

Salat-ı tefriciye duasının

Okunuşu

اللهـم صل صلاة كاملة وسلم سلاماً تاماً على سيدنا محمد الذي تنحل به العقد وتنفرج به الكرب وتقضى به الحوائج وتنال به الرغائب وحسن الخواتم ويستسقى الغمام بوجهه الكريم وعلى آله وصحبه في كل لمحة ونفس بعدد كل معلوم لك.

“Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.”

Anlamı:

“Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür. Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle Ya Rab!. Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca.”

İlave Bilgi için Tıklayınız :
Ahidname duası nedir? Ahidname duasının faydaları
Peygamber efendimizin en çok okuduğu dua
Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua
Nazar nedir ? Nazar için hangi dualar okunur ?
Yemek duası, Peygamber efendimizin yemek duası, Şükür duası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir