Oruçluyken lazere gidilir mi? Lazer oruç bozar mı?

Değerli takipçilerimiz, Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte sorulan sorulardan birisi olan Oruçluyken lazere gidilir mi? sorusunun yanıtını inceleyeceğiz.

Oruçluyken lazere gidilir mi?

Öncelikli olarak orucun bozulmasına engel olan şeylerin yemek içmek cinsellik vs. olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Vücudun herhangi bir bölgesinden kıl almak veya aldırmak orucu bozan durumlar içerisinde değildir. Vucuttaki kıllar hangi yolla alınırsa alınırsın orucu bozmamaktadır.

Kadınların birbirlerini görmesi haram mıdır?

Bilinmesi gereken bir husus şudur ki; kadının erkeğe karşı avret mahalli eller, ayaklar ve yüzü hariç tüm bedenidir. Kadının kadına karşı avret mahalli, diz kapağı ile göbek arasıdır. Zaruret ve ihtiyaç olmadan bu yerlerin dışındaki bölgelerin başka kadınlara veya erkeklere gösterilmesi caiz değildir. Bu itibarla ağda veya lazerle epilasyon yaptırmak isteyen kişinin, erkek olsun kadın olsun yabancı bir kişiye avret mahallini açması helal olmadığı gibi, bu işlemi uygulayan kişinin de bu kısma bakması ve dokunması helal değildir (Merğînânî, el-Hidâye, VII, 187,194-195).

Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ :
Kadınların epilasyon yaptırması günah mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir