Kuran Okumaya Başlama Duası

Kuran Okumaya Başlama Duası olarak aşağıdaki dua çoğu kaynakta yer almaktadır. Fakat bu dua hakkında herhangi bir hadise yada hadis kitaplarında bir bilgiye rastlayamadık. Duanın okunmasında bir mahsur olmaması sebebiyle bu niyetle aşağıdaki dua okunabilir.

Kuran Okumaya Başlama Duası

Yazılışı :

“Allahümme bil hakkı enzeltehü ve bil hakkı nezel. Allahümme azzim ragbetî fîhi vec’alhu nûran libasarî. Ve şifâen lisadrî. Allahümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvî bihî cesedî. Verzuknî tilâvetehu ala tâatike ânâel leyli ve etrafen nehâr. Vehşurnî mean nebiyyi Muhammedin sallallahu teala aleyhi ve selleme ve âlihil ahyâr.”

Anlamı:

“Allah’ım, inzal ve nazil kıldığın Kur’an hakkı için, Allah’ım! Kur’an’a karşı rağbetimi arttır, gözlerime Kur’an’ı ışık yap, göğsüme Kur’an’ı şifa yap. Allah’ım, Kur’an’la dilimi zinetlendir, yüzümü güzelleştir ve vücudumu da Kur’an’la kuvvetleştir. Okumasını emrin üzerine rızıklandır, gece ve gündüz  Kur’an okumamı nasip et ve beni Resulü Ekrem ile ve O’nun en seçkin âl ve ashabıyla birleştir.”  (bk. Mecmûatu’l-Ahzab, 1/591)

Ekstra bilgi için Tıklayınız
Peygamber efendimizin en çok okuduğu dua
Korku ve belayı önlemek için okunacak dualar
Bereket için Okunacak dua Nedir ?
Unutkanlıktan kurtulmak ve zihnin açılması için dua
Cinsel ilişkiye girmeden önce hangi dua okunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir