Kızlık zarı diktirmek günah mıdır?

Değerli takipçilerimiz, günümüzde internette en çok araştırılan sorulardan birisi olan Kızlık zarı diktirmek günah mıdır? sorusunun yanıtını inceleyeceğiz.

Halk arasında kızlık zarı diye bilinen bu zarsı yapının bir diğer ismi de bekaret zarıdır. Bu yapı İslam toplumlarında olduğu gibi bizim toplumumuzda da iffet ölçüsü olarak görülmektedir. Bu zar cinsel bir birliktelik sonucunda deforme olmaktadır. Bekâret ancak kıyılan meşru bir nikâh sonucunda, yani evlilikle giderilebilir. Evlilik dışı birliktelik zinadır.  Fakat birliktelik olmadan da ağır bir fiziksel aktivite sonucu da yırtılabileceği bilinmektedir. (Örneğin ağır bir cisim kaldırmak)

Kızlık zarı diktirmek günah mıdır?

Bir kadının kızlık zarı Cinsel birliktelik harici bir sebeple kızlık zarı yırtılmış ise ve evleneceği erkek veya çevresinden dolayı iffetsizlikte itham edilmesi durumu varsa bu takdirde kızlık zarını diktirmesinde bir sakınca yoktur. Gayrimeşru bir cinsel ilişkinin yapıldığını gizlemek veya kendisiyle evlenecek olan erkeği yanıltmak, adaletten kurtulmak gibi kötü maksatlarla yapılması ise büyük günahtır.

Evlilik yapmak maksadıyla eşinden saklamak için kızlık zarı diktirmek caiz değildir. Bu durum zaruret teşkil etmediği gibi Avret yerini zaruret olmadan açmak ta haramdır.

Tecavüze uğrayan veya bir kaza sonucu zarını kaybeden birinin dikilmesinde sakınca yoktur. Ama keyfi olarak bunu tamir etmek zaruret olmadığı için caiz değildir. Ve avretinin açılması haramdır.

Kaynak:Sorularlaislamiyet

Ekstra bilgi için TIKLAYINIZ:
Hangi Kadınlarla Evlenilemez? Evlenilmesi Yasak Olan Kadınlar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir