Kadınlar kendi aralarında cinsel konuları konuşabilir mi ?

Günümüzde kadınların cinsel yaşantılarını bir başka kadınla konuşması üzerine aramalar yapılmaktadır. Gelin hep beraber “Kadınlar kendi aralarında cinsel konuları konuşabilir mi ?” “Cinsel içerikli konuşmak, cinsel muhabbet etmek günah mıdır?” sorularının yanıtlarını inceleyelim.

Kadınlar kendi aralarında cinsel konuları konuşabilir mi ?

Kadınların da erkeklerin de kendi zaruret olmadıkça cinsel muhabbete girmemesi gerekmektedir. Erkek veya kadının eşiyle yaptığı bir cinsel birleşmeyi başkasına anlatması haramdır. buyrulmuştur. Bir hadisi şerifte bu konuyla alakalı olarak şöyle buyrulmuştur:

“Şüphesiz ki kıyamet gününde Allah katında mevkii en kötü olacak insanlardan biri, karısı ile haşır neşir olup da sonra onun sırrını yayandır.” 

(Müslim, Nikâh, 123 (1437)

Ayrıca Okumak için Tıklayınız : Eşlerin birbirinin cinsel organını görmesi abdest bozar mı?

Kadınların cinsel yaşantılarını bir başka kadına anlatması günah mıdır?

Kadınların kendi aralarında lüzum olmadıkça cinsel konuşmalarda bulunmamalıdır. Erkek ve kadının yaptıkları cinsel birleşmeyi söz ve işaretle başkalarına anlatmaları haramdır. 

Ashab-ı kiramdan Ebu Hureyre (ra) de diyor ki: Rasulullah (asm) Efendimiz bize namaz kıldırdıktan ve namazı bitirip selam verdikten sonra, yüzünü bize doğru çevirdi ve şöyle buyurdu:

“Yerinizde kalın! Sizden eşine cinsel yaklaşmada bulunmak için kapısını içerden kapatıp perdeyi çektikten sonra dışarı çıkıp, ‘Ben eşimle şöyle şöyle yaptım…’ diyen kimse var mıdır?”
Ashab sustu, kimse cevap vermedi. Resulullah (asm) sonra kadınlara döndü ve
“Sizden böyle bir şey anlatan var mıdır?” diye sordu.
Bunun üzerine genç bir kadın veya kız dizleri üzerine doğrularak, Peygamber (asm) onu görsün diye uzandı ve sesi duyulacak şekilde şöyle dedi:
“Evet vallahi… Erkekler de bu gibi hususları açıklayıp anlatıyorlar, kadınlar da anlatıyorlar!..”
Peygamber (asm) ashabına yine sordu:
“Böyle yapan kimsenin neye benzediğini biliyor musunuz? Evet, böyle yapanlar dişi ve erkek şeytana benzerler ki, o şeytanlar sokakta karşılaşırlar, insanlar onlara baktıkları halde cinsel temasta bulunurlar.” (Ebû Dâvûd, Nikâh, 48-49)

Hadislerden anlaşılacağı üzere kadın ve erkeğinin cinsel yaşantılarını üçüncü bir kişiyle paylaşması günah sayılmıştır.

Ayrıca Okumak için Tıklayınız : Adet dönemini kocadan gizlemek günah mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir