Kadının kadınla ilişkisi günah mıdır? Hemcins ilişki günah mıdır?

Değerli kardeşlerimiz bu yazımızda Kadının kadınla ilişkisi günah mıdır? Kadın hemcinsiyle doyuma ulaşmasında bir sakınca var mıdır? Lezbiyenlik günah mıdır ? sorularını yanıtlarını inceleyeceğiz.

Kadının kadınla ilişkisi günah mıdır?

Dinimiz İslamiyette aynı cinsten olan iki insanın gibi haram kılınan bir cinsel eylem de Lezbiyenliktir. Kadının kadınla birleşmesi, kesinlikle haramdır. Lezbiyenlik ahlaki bir sapmadır. Bunun haram oluşunda, İslam alimleri arasında ittifak vardır. (bk. V. Zuhaylî, el-Fıkhu’l-İslamî, 6/66)

“İki kadının sürtüşmesi, kendi aralarında bir (nevi) zinadır.” (Feyzü’l-kadir, 4/103) Peygamber efendimiz “Erkek erkekle, kadın kadınla yetinirse, ümmetim helak olur.” demiştir. (Hakim, Beyheki)

Özetlersek, Kadının kadınla olan cinsi münasebeti bütün alimlerin ittifakıyla haramdır. Ve yine alimlerin ittifakıyla bu sapkın suçu zina cezası değil tazir cezası uygulanır. (bk. el-Mevsuatu’l-Fıkhıyye- Şamile- 2/8559).

Okumak için TIKLAYINIZ: Müstehcen açık saçık filmler izlemek resimlere bakmak günah mıdır?

Hemcins ile birlikteliğin sebepleri nelerdir ?

Hemcins ile birlikteliğin normalleştirilmeye çalışıldığı bir çağda yaşamaktayız. Dinimizce hükmü kesin olan bu tür birleşmelerin sebeplerini sıralayacak olursak, bekarlık giyimde ve sözde karşı cins gibi davranmak insanların birbirlerinin haram bölgelerine bakması bunlardan bazılarıdır. Nefsimizi terbiye etmek aile bilincine sahip olmak ve bu tür sapkınlıklara kapılmamak için bize yapılan tavsiye evlenmemizdir. Bir hadisi şerifte şöyle buyrulmaktadır.

“Ey gençler topluluğu, sizden evlenmeye gücü yeten evlensin. Çünkü evlilik, harama bakmada önleyici ve iffeti de en iyi koruyucudur. Evlenme masrafına gücü yetmeyen kimse de oruç tutsun. Çünkü oruç kuvvetli bir şehvet kırıcıdır.

İbni Mâce, Nikâh : 1

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
(Kalp, göze tâbidir. Gözler haramdan sakınmazsa, kalbi korumak güç olur. Kalp, harama dalarsa, günahlardan sakınmak güç olur. O halde, imanı olanların, haram işlememesi, harama bakmaması gerekir.)

İlave bilgi için TIKLAYINIZ : İstimna – El ile cinsel aktivite günah mıdır?

One thought on “Kadının kadınla ilişkisi günah mıdır? Hemcins ilişki günah mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir