İlişkiye ne zaman girilir ? , İlişkiye ne zaman girilmez ?

Değerli kardeşlerimiz, çeşitli dini adap kitaplarıda tarafımıza çeşitli tavsiyeler verilmiştir. İbrahim hakkı efendi hazretlerinin Marifetname adlı kitabı her konuda olduğu gibi cinsel birliktelikler konusunda da tavsiyerler vermiştir. Bu kitapta ilişkiye ne zamanlarda girilmesinin daha iyi olacağı hatta ve hatta bu vakitler de yapılan çocukların üstünde ne gibi etkileri olabilecektir detaylıca yazılmıştır. Şimdi gelin hep beraber İlişkiye ne zaman girilir ? , İlişkiye ne zaman girilmez ? İslama göre cinsel ilişki kaç günde bir olmalı ? sorularının yanıtlarını arayalım.

İslama göre cinsel ilişki kaç günde bir olmalı ?

Dinimiz islam bize ilişki günlerinde bir kısıtlama getirmemiştir. Fakat belirli zamanlarda ilişkinin yasak olduğunu bildirmiştir. Örneğin adet lohusalık vb. dönemlerde ilişki yasaklanmıştır. Bu durumların haricinde ise şu gün yada bu gün şeklinde bir yasak koyulmamıştır.

İlişkiye ne zaman girilir ?

Marifetname adlı kitapla ilişkiye girmek için tavsiye edilen vakitler Pazartesi, salı, perşembe, cuma geceleri ve gündüz öğleden öncedir. Günümüzde çok karıştırılldığından mütevellit bir dip not düşmekte fayda vardır. Bir günün gecesi, gündüzden önceki gece olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin salı gecesi, pazartesi gününü salıya bağlayan geceye denir.

İlişkiye ne zaman girilmez ?

  •  Hafta içinde pazar gecesi ve çarşamba geceleri
  •  Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleri,
  •  Yola çıkılacak gece,
  •  Gündüz öğleden sonra,
  • Berat gecesi,
  • Kameri aylarının 1’inci , 15’inci ve sonuncu geceleri.

Yine aynı şekilde eşinin isteği yoksa, abdest olarak sıkışıksa, fazla tok, hasta veya yorgun ise tavsiye edilmemiştir.

Ayrıca bu vakitlerin sadece bir tavsiye olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Bilakis eğer harama bakma tehditi var ise, yada şehvetin yüksek olması sebebiyle günah işleme durumu söz konusu ise güne bakılmaksızın ilişkide bulunulmalıdır.

Ekstra bilgi için Tıklayabilirsiniz:
Adet döneminde kadınlarla ilişki nasıl olmalıdır ?
Regl iken ilişkiye girmek zararlı mı ? Günahı nedir
Kandil gecelerinde cinsel ilişki günah mıdır?
Cinsel ilişkinin faydaları ve zararları
Kadın, kocası her istediği zaman onunla beraber olmak zorunda mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir