Cinsel organa bir şey sokmak guslü gerektirir mi ?

Değerli takipçilerimiz herhangi bir maksat ile vajinaya parmak sokulursa gusül gerektirir mi? Cinsel organa bir şey sokmak gusül gerektirir mi? sorularının yanıtını inceleyeceğiz

Cinsel organa bir şey sokmak guslü gerektirir mi ?

Cinsel organa bir şey sokmak yani ön veya arka yoldan birisinin parmak veya herhangi bir cismi sokması o kişinin guslünü gerektirmez. Fakat bu durumun istisnası vardır. Cinsel organa bir şey sokmanın amacı cinsel doyum için ise ve kadın cinsel doyuma ulaşırsa gusül gereklidir.

Örnek verecek olursak bir kadın kadın hastalığından dolayı doktora gitmesi durumunda cinsel organı yada makatına bir alet sokulması veya kadın erkek farketmeksizin bir doktorun muayene etmesi o kişinin guslünü gerektirmez.

Bunun için bir kadın, cinsel doyuma ulaşmadığı sürece, kadın hastalığından dolayı doktora muayene olmakla asla gusül gerekmez. Doktor kadın da olsa, erkek de olsa hüküm aynıdır.

Şöyle ki: Kadının fercine plastik aletin sokulması halinde asla gusül gerekmez. Zira cinsel doyuma ulaşmadıkça bundan dolayı gusül gerekmez, fakat cinsel doyuma ulaşırsa o zaman gusül gerekir.

(Reddü’l-Muhtar, I/112)

İlave Bilgi için Tıklayınız :
İstimna – El ile cinsel aktivite günah mıdır?
Müstehcen açık saçık filmler izlemek resimlere bakmak günah mıdır?
Eşler beraber banyo yapabilir mi ?
Cinsel ilişki ürünleri kullanmak günah mıdır?

One thought on “Cinsel organa bir şey sokmak guslü gerektirir mi ?

  • 24 Kasım 2021 tarihinde, saat 23:33
    Permalink

    Eşimle oral ilişkiye girmek harammıdır

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir