Cinsel ilişkide besmele ne zaman çekilir ?

Değerli takipçilerimiz, tarafımıza ulaşan ve son günlerde arama trendi olan Cinsel ilişkide besmele çekilir mi ? Cinsel ilişkide besmele ne zaman çekilir ? sorularının yanıtını hep beraber inceleyeceğiz.

Dinimize göre besmele çekmeksizin yaptığımız her iş, olması gerekene nazaran eksiktir. Biz insanlara, her ne işe başlarsak başlayalım besmele çekmemiz tavsiye edilmiştir. Bununla alakalı olarak Peygamber efendimiz (s.a.v) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır.

“Bismillahirrahmanirrahim ile başlanmayan her önemli iş eksiktir.” 

(Suyuti, Camiu’s-Sağîr, 2/92)

Cinsel ilişkide besmele ne zaman çekilir ?

Her önemli işe başlarken besmele çekildiği gibi ilişkiye başlamadan da besmele çekilmesi gerekmektedir.

“Cinsî münasebette bulunduğun zaman besmele ile başla. Besmele ile başlarsan sevaplarını yazan görevli melekler cünüplükten gusül abdestini alıncaya kadar durmaksızın sana sevap yazarlar. Bu münasebetten bir çocuğun olursa, bu çocuğunun ve de bu çocuğundan olacak torunlarının nefesleri sayısınca sana sevap yazılıp-verilir.”  

(bk. Buhârî, Bed’ul-halk 11; Müslim, Nikâh, 18)

Neden cinsel ilişkide besmele çekilir ?

Yüce Allahımız Kuran okumaya başlarken bile şeytandan Allaha sığınmamızı, besmele ile ibadete başlamamızı söyler. “Kur’an’ı okuduğun zaman, Allah’ın rahmetinden kovularak taşlanmaya mahkum edilmiş şeytanın kötülüğünden Allah’a sığın.” (Nahl, 16/98)

Biz insanoğlu hiç şüphesiz ki ibadete başlarken bile şeytandan sığınmaya muhtaçken vesveseler ile harama dönüşebilecek bir aktivite olan cinsel ilişkide de pek tabiki şeytandan Allaha sığınmak zorundayız. Kur’an okumak ve namaz kılmak gibi iki büyük ibadetler esnasında bile vesveseler ile şetani sapmalara uğrayabilecekken cinsî münasebet ortamı gibi helâlin yanında haramın da işlenebileceği bir ortamda, şeytani vesveselere maruz kalabileceği açık bir gerçektir.

“Müminlerden biri karısı ile cinsî münasebette bulunmak istediği zaman: ‘Bismillah, Allah’ım! Bizi şeytandan, şeytanı da bize vereceğin çocuktan uzaklaştır.’ şeklinde dua eder ve sonra onlara bu münasebet sebebiyle bir çocuk verilirse, şeytan o çocuğa ebediyen zarar veremez.”  

(İbn Mace, Nikah, 16)

Kaynak sorularlaislamiyet

Ayrıca Cinsel ilişkiye girmeden önce hayırlı evlatlar istemek için dualar da edebilirsiniz.
Ayrıca bakınız : Cinsel ilişkiye girmeden önce hangi dua okunur?
İlave Bilgi için Bakınız: Eş ile cinsel ilişki ibadet midir sevap mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir